Kontakta föreningen

cropped-lersta8.jpg

Om du vill komma i kontakt med bostadsrättsföreningens styrelse går det bra att maila styrelsen@stammen23.se.

Postadressen är Stammen23, Stigbergsgatan 32B, 116 28 Stockholm och organisationsnumret 716419-2887.

För frågor:

Om fastigheten, bygg och renoveringar kontakta
Per Torstensson
phtorstensson11@gmail.com

Föreningens ekonomi
Johannes Frenzel, johannes@frenzel.se

Medlemsansökningar, pantsättning, etc.
Johannes Frenzel, johannes@frenzel.se

Lokalbokning och frågor kring lokalen
Örjan Kylhammar, orjan.mobil@gmail.com

Ändring av namn på dörrar och tavlor i entrén, nycklar till port, vind och cykelrum, samt ”plupp” för bokning av tvättider
Susanna Dufva, sussiedufva@icloud.com 

Information på hemsidan
Felix Bender, flx.bender@gmail.com

Valberedning
Email: Valberedningen@stammen23.se
Medlemmar: Ingrid Höglund, Sofia Nordström, Maria Melbing

Miljögruppen
Email: miljo@stammen23.se
Medlemmar: Elistabeth Lindell, Johannes Frenzel, Boel Nordström, Jonas Gardell, Katie Lundberg

Cykelgruppen
Email: Cykelgruppen@stammen23.se
Medlemmar: William Zethraeus, Elisabeth Lindell Noren, Jonathan Geske, Molly Lilljebjörn, Rusk Fredrik Grönwall

Trädgårdsgruppen
Email: katarina.groenwall@gmail.com
Medlemmar: Katarina Groenwall, Ingrid Höglund

Tvattgruppen
Email: tvattgruppen@stammen23.se
Medlemmar: Birgith Lannero, Annika Melin, Karin Straat

Klottersanering
Email: Örjan Kylhammar, orjan.mobil@gmail.com

Faktureringsadressen är Brf Stammen 23, Kundnr 4320, c/o SBC, Box 5, 85 102 Sundsvall